تحلیل تکنیکال هفتگی (۹ تا ۱۳ تیر ماه ۱۳۹۹)

تحلیل تکنیکال هفتگی

تحلیل تکنیکال هفتگی (۹ تا ۱۳ تیر ماه ۱۳۹۹)

EURUSD:

این جفت ارز سطح حمایت ۱.۱۲۳۰ را به سمت نزولی شدن شکست. این درحالیست که قیمت در تاریخ ۲۲ جون این سطح را به عنوان مقاومت شکسته بود.

به هر حال خریداران توانستند که یورو را بالای خط مقاومت الگوی کنج نزولی نگه دارند. (این سطح در محدوده ۱.۱۲۰۰ می باشد)

به نظر می رسد که این جفت ارز کماکان در حال تثبیت (consolidation)‌ می باشد، با دقت در تایم فریم ماهانه EURUSD و حتی USDJPY می توان به این نکته دست یافت و البته باید در نظر داشت که ترندهای بزرگ بعد از دوره های تثبیت اتفاق می افتد.

در این هفته تنها می توان گفت که سطح حمایت در محدوده ۱.۱۱۵۰ و سطح مقاومت در محدوده ۱.۱۲۳۰ می باشد.

GBPUSD:

این جفت ارز در هفته گذشته اختلاف کمی بین قیمت باز و بسته شدن داشت. بعد از یک رالی حدود ۲۰۰ پیپ در روزهای دوشنبه و سه شنبه، فروشندگان بازار را به دست گرفته و قیمت را بازگرداندند.

در حال حاضر مقاومت در محدوده ۱.۲۵۰۰ و حمایت در محدوده ۱.۲۲۴۰ قرار دارد. اما به نظر می رسد با بسته شدن قیمت روزانه زیر ۱.۲۲۴۰ فرصت مناسبی برای فروش پیش آید.

USDJPY:

با دقت در نمودارهای روزانه و هفتگی این جفت ارز، روند متلاطمی را خواهید دید که نتیجه گیری برای تحلیل روند را مشکل می کند. با این حال الگوی کنج (wedge) در تایم فریم ماهانه قابل مشاهده است و بهتر است در انتظار شکسته شدن این الگو باشیم. در نظر داشته باشید برای تایید شکسته شدن الگو،‌ کندل ماهانه باید در زیر یا بالای الگوی کنج بسته شود.

USDCAD:

در تحلیلهای قبل گفته شد که این جفت ارز باید بالای ۱.۳۵۶۰ بسته شود تا روند صعودی به خود بگیرد.

این سطح تقریبا برابر با سطح حمایت کانال نزولی بود.

با وجود اینکه  USDCAD‌زیر ۱.۳۵۶۰ نزول کرد اما توانست بالای خط ساپورت کانال در تایم فریم روزانه بسته شود. بنابراین به نطر می رسد سطح حمایت کلیدی در هفته پیش رو ۱.۳۵۰۰ باشد. سطح مقاومت روی ۱.۳۷۱۰ و در صورت بسته شدن قیمت بالای آن، در محدوده ۱.۳۸۶۰ خواهد بود که تلاقی مقاومتها نیز می باشد.

XAUUSD:

نمودار طلا در دوشنبه ی گذشته محدوده تثبیت قیمت خود را شکست و به سطوح بالاتر دست پیدا کرد. در روز دوشنبه گذشته کندل روزانه بالای مقاومت حدود ۱۷۴۷ بسته شد و در روزهای سه شنبه و جمعه این سطح را به عنوان حمایت مجددا لمس کرد و در روز جمعه یک کندل پین بار صعودی نیز تشکیل شد.

همانطور که قبلا صحبت کردیم، به نظر می رسد تمایل طلا به صعود در حدود ۱۰ سال ادامه خواهد داشت و اگر سال ۲۰۱۶ را شروع سیر صعودی طلا در نظر بگیریم،‌ طلا امکان صعود تا حدود ۵ تا ۶ سال آینده را نیز خواهد داشت.

به هر حال برای هفته ی پیش رو سطح ۱۸۰۰ به عنوان مقاومت خواهد بود و در صورت شکسته شدن، امکان صعود تا ۱۹۰۰ وجود دارد که این محدوده بالاترین رکورد طلا در سال ۲۰۱۱ بوده است.

تحلیل تکنیکالتحلیل تکنیکال هفتگی

تحلیل تکنیکال طلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *