تحلیل تکنیکال هفتگی (۲۴ تا ۲۸ شهریور ۱۳۹۹)


تحلیل تکنیکال هفتگی (۲۴ تا ۲۸ شهریور ۱۳۹۹)

EURUSD:

این جفت ارز تغییر محسوسی نسبت به هفته قبل نداشته است و کماکان در حال تثبیت بین محدوده حمایت ۱.۱۷۰۰ و مقاومت ۱.۱۹۶۰ می باشد.

اما به نظر می رسد که روند یورو کماکان صعویست. زیرا معمولا تثبیت قیمت در ادامه یک حرکت صعودی به این شکل که در چارت یورودلار ملاحظه می کنید احتمال یک شکست صعودی را در پی خواهد داشت.

همچنین EURUSD بالای الگوی کنج چندین ساله خود قرار دارد که در تحلیلهای قبل در این خصوص صحبت کردیم و تا زمانیکه حمایت ۱.۱۵۰۰ شکسته نشود، یورو همچنان صعودی خواهد بود.

البته این بدان معنی نیست که pullback نخواهیم داشت. بلکه احتمال این نیز وجود دارد ولی در حالت کلی با توجه به رفتار قیمت، احتمال ادامه روند صعودی وجود دارد.

GBPUSD:

با توجه به شکسته شدن خط روند صعودی در این جفت ارز، کندل روزانه باید بالای ۱.۲۹۸۰ بسته شود تا این شکسته شدن روند، ‌یک شکست جعلی (false break) باشد و روند صعودی تا ۱.۳۲۶۰ ادامه پیدا کند.

در حال حاضر ۱.۲۹۳۰ به عنوان مقاومت می باشد و با ادامه روند نزولی، ۱.۲۶۴۰ به عنوان حمایت خواهد بود.

NZDUSD:

در این جفت ارز الگوی کنج صعودی را مشاهده می کنید که قیمت در محدوده حمایت آن قرار دارد.

بسته شدن قیمت زیر ۰.۶۶۴۰ نشان از ضعف این جفت ارز بوده و احتمال نزول تا ۰.۶۵۰۰ را افزایش خواهد داد. اما فروشندگان این جفت ارز باید مراقب باشند.  زیرا با توجه به احتمال تشکیل الگوی سر و شانه برعکس در تایم فریم ماهانه، احتمالا اگر pullback رخ دهد کوتاه مدت خواهد بود.

GBPNZD:

این جفت ارز در حال تست خط حمایت کانال می باشد.

فروشندگان باید از محدوده ۱.۹۱۰۰ عبور کنند و در صورت بسته شدن کندل روزانه زیر این سطح، احتمال نزول تا سطح ۱.۸۲۷۰ فراهم خواهد شد.

XAUUSD:

طلا از اوایل آگوست در حال تثبیت بود.

پول بک از قیمت ۲۰۷۵ به ۱۹۰۰ را شاهد بودیم که ۲۰۷۵ بالاترین قیمت طلا تا به امروز بود. البته به نظر می رسد که روند صعودی طلا هنوز به اتمام نرسیده است.

بسته شدن قیمت بالای ۱۹۵۰ احتمال صعود تا ۲۰۱۵ را افزایش داده و بسته قیمت بالای ۲۰۱۵، احتمال افزایش قیمت تا ۲۰۷۵ را در پی خواهد داشت.

تحلیل تکنیکالتحلیل تکنیکال هفتگی

EURUSDGBPNZDGBPUSDGoldNZDUSDXAUUSDتحلیل تکنیکال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *