تحلیل تکنیکال هفتگی (۱۴ تا ۱۸ مهر 1399)

تحلیل تکنیکال هفتگی فارکس

تحلیل تکنیکال هفتگی (۱۴ تا ۱۸ مهر ۱۳۹۹)

EURUSD:

این جفت ارز در هفته گذشته به تثبیت قیمت و حرکت افقی (sideway movement)‌ ادامه داد.

همانطور که در تایم فریم ماهانه ملاحظه می کنید،‌ الگوی کندل استیک bearish engulfing تشکیل شده که احتمال نزول را افزایش می دهد که در این صورت سطح ۱.۱۵۰۰ به عنوان حمایت کلیدی می باشد.

در تایم فریم روزانه خط روند کوتاه مدت ترسیم شده در حوالی ۱.۱۸۰۰ به عنوان مقاومت می باشد که در صورت شکست آن، مسیر برای صعود تا ۱.۱۹۶۵ هموار خواهد بود.

در مقابل، سطح ۱.۱۶۱۵ به عنوان حمایت می باشد که در صورت شکسته شدن، احتمال نزول تا سطح ۱.۱۵۰۰ که یک سطح حمایت کلیدی است فراهم می باشد، و به نظر می رسد در صورت نزول تا این سطح، فرصت ورود به معامله خرید مهیا خواهد بود.

GBPUSD:

در این جفت ارز خریداران باید با بسته شدن کندل روزانه بالای ۱.۲۹۸۰، از این سطح عبور کنند، تا روند صعودی ادامه پیدا کند. زیرا این سطح در چند هفته به عنوان مقاومت عمل کرده است.

در مقابل در صورت نزول این جفت ارز، سطح ۱.۲۶۷۰ به عنوان حمایت می باشد.

NZDUSD:

با وجود اینکه این جفت ارز به سطح حمایت ۰.۶۶۰۰ واکنش نشان داده و از آن سطح روند صعودی به خود گرفته، اما احتمال متوقت شدن آن در محدوده ۰.۶۷۰۰ و نزول مجدد و تشکیل الگوی سر و شانه (head and shoulder) وجود دارد.

در صورت نزولی شدن این جفت ارز، در تایم فریم ماهانه این احتمال وجود دارد که الگوی سر و شانه برعکس را تشکیل داده که در نتیجه روند صعودی را در پی خواهد داشت.

XAUUSD:

در حال حاضر خریداران طلا باید از سطح ۱۹۱۰ تا ۱۹۲۰ به عنوان مقاومت کلیدی برای ادامه روند صعودی عبور کنند.

برعکس در صورت نزول طلا، باید به محدوده حمایت ۱۸۵۰ نظر داشت و در صورت شکست آن، احتمال نزول تا ۱۷۹۰ وجود دارد که این سطح یک حمایت کلیدی می باشد و احتمال صعود مجدد از آن محدوده وجود دارد.

تحلیل تکنیکالتحلیل تکنیکال هفتگی

EURUSDGBPUSDGoldNZDUSDXAUUSDتحلیل تکنیکال هفتگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *