تحلیل تکنیکال هفتگی (۱۳ تا ۱۷ مرداد ماه 1399)


تحلیل تکنیکال هفتگی (۱۳ تا ۱۷ مرداد ماه ۱۳۹۹)

EURUSD:

در هفته گذشته روند این جفت ارز صعودی بود که البته در ساعات پایانی مقداری از ممنتوم خود را از دست داد.

علی رغم پول بک (pullback) در روز جمعه، نکته مهم بسته شدن قیمت بالای ۱.۱۶۵۰ بود که خط مقاومت الگوی کنج (wedge pattern) چندین ساله شکسته شد. ماه جولای اولین ماهی بود که قیمت بالای این الگو بسته شد. معامله گرانی که فرصت خرید را از دست داده بودند باید منتظر پول بک (pullback) باشند.

به نظر می رسد که این جفت ارز بعد از این روند صعودی نیاز به اصلاح داشته باشد. اگر محدوده حمایت ۱.۷۷۷۰ تا ۱.۷۷۸۰ شکسته شود، احتمال تست مجدد سطح ۱.۱۶۰۰ تا ۱.۱۶۵۰ وجود دارد که این محدوده برای خریداران بسیار با اهمیت است.

سطوح مقاومت پیش رو در ادامه روند صعودی، ۱.۱۹۰۰ و ۱.۲۰۹۰ خواهد بود.

GBPUSD:

در دو هفته گذشته در خصوص پتانسیل صعودی این جفت ارز صحبت کردیم. در تحلیل هفته گذشته اشاره کردیم که بسته شدن قیمت بالای ۱.۲۸۱۵ راه را برای صعود تا ۱.۳۰۰۰ هموار می کند. خریداران توانستند در روز دوشنبه قیمت را بالای ۱.۲۸۱۵ ببندند و در روز چهارشنبه به سطح قیمت ۱.۳۰۰۰ رسیدند. البته همانطور که ملاحظه کردید روند صعودی متوقف نشد و قله ۱.۳۱۶۹ را ایجاد کرد. اما پین بار (pin bar)‌ تشکیل شده در روز جمعه نشان از پتانسیل نزولی در این هفته است.

در این هفته در صورت افت سریع قیمت، سطح ۱.۲۸۰۰ را به عنوان حمایت خواهیم داشت و اگر سرعت نزول زیاد نباشد ۱.۲۹۷۰ به عنوان حمایت می باشد. به هر حال به نظر می رسد که این جفت ارز نیاز به روند اصلاحی قبل از ادامه صعود دارد.

USDJPY:

در این جفت ارز این مساله مطرح می شود که آیا قیمت زیر الگوی چندین ساله بسته شده است یا خیر؟!

در خصوص این الگو در تحلیلهای قبلی صحبت کردیم.

در جواب باید گفت با وجود اینکه کندل ماهانه این جفت ارز زیر الگوی چندین ساله بسته شده ولی با فاصله خیلی کم از خط حمایت الگو بسته شده است. و به همین دلیل شکسته شدن الگو زیر سوال است!

بنابراین باید دید که فروشندگان توان حفظ کردن سطح مقاومت ۱۰۶.۰۰ را دارند یا خیر. و در صورتیکه که این سطح شکسته نشود احتمالا این جفت ارز به نزول خود ادامه خواهد داد. سطح حمایتی هم همانطور که در هفته گدشته اشاره کردیم ۱۰۱.۰۰ می باشد.

XAUUSD:

در حال حاضر به نظر می رسد روند صعودی طلا ادامه دار خواهد بود ولی آیا پول-بک (pullback) خواهد داشت؟! بله حتما.

در هفته های گذشته به روند صعودی ادامه دار طلا اشاره کردیم و به نظر می رسد که تا چند سال ادامه پیدا کند. اما به زودی یک اصلاح خواهد داشت.

با توجه به اینکه در حال حاضر طلا بالای بالاترین سطح خود یعنی ۱۹۰۰ می باشد، به نظر می رسد به ۲۰۰۰ نیز خواهد رسید. اما بالاتر از آن مشخص نیست زیراکه تا به حال به چنین قیمتی نرسیده است. مگر اینکه الگویی مانند wedge یا bull flag تشکیل دهد که بتوان ادامه روند را تحلیل کرد.

به هر حال به نظر می رسد که ۲۰۰۰ به عنوان مقاومت باشد و در صورت شکسته شدن، مقاومت بعدی ۲۱۰۰ است.

سطوح حمایت کلیدی نیز بین ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۵ خواهد بود.

تحلیل تکنیکالتحلیل تکنیکال هفتگی

EURUSDGBPUSDUSDJPYXAUUSDتحلیل هفتگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *