تحلیل تکنیکال هفتگی (30 تیر تا 3 مرداد ماه 1399)


تحلیل تکنیکال هفتگی (۳۰ تیر تا ۳ مرداد ماه ۱۳۹۹)

EURUSD:

در هفته های گذشته به کانال نزولی این جفت ارز اشاره شد و گفته شد که این کانال می تواند یک الگوی پرچم صعودی (bull flag) باشد. بسته شدن قیمت بالای خط مقاومت این کانال در تاریخ ۲۹ جولای  تاییدی بر شکست صعودی این کانال بود که به صعود تا ۱.۱۳۵۰ منجر شد. در خصوص این سطح در هفته گذشته صحبت شد.

طبق پیش بینی این جفت ارز در روز پنج شنبه گذشته بالای ۱.۱۳۵۰ بسته شد که مسیر برای صعود تا سطح ۱.۱۴۲۰ که نقطه شروع کانال بود، هموار شد.

در نمودار قیمت ملاحظه کنید که با وجود تشکیل الگوی پین بار نزولی (bearish pin bar) ، فرصت مناسبی برای فروش فراهم نبود. به این دلیل که کندل روز چهارشنبه بالای کندل سه شنبه بسته شد که نشان از این بود که قدرت هنوز در دست خریداران می باشد.

مسیر حرکت یورو در هفته آینده به باز شدن قیمت روز دوشنبه بستگی دارد.

اگر این جفت ارز بالای ۱.۱۴۲۰ باقی بماند، احتمال حرکت صعودی سریع تا ۱.۱۵۰۰ تقویت می شود. وگرنه به احتمال زیاد شاهد بازار بدون روند بالای ۱.۱۳۵۰ خواهیم بود.

در مجموع به نظر می رسد تا زمانیکه ساپورت ۱.۱۳۵۰ شکسته نشود، روند قیمت به سمت صعود متمایل باشد.

GBPUSD:

درهفته گذشته گفته شد که سطح ۱.۲۵۳۰ به عنوان حمایت می باشد و هنوزهم این سطح نقش حمایتی خود را دارد.

ملاحظه کنید که چطور فروشندگان سعی در بستن کندل روزانه به زیر این سطح را داشتند ولی خریداران پیروز این میدان بودند و قیمت کماکان بالای این سطح بسته شده است.

در صورت بسته شدن قیمت روزانه بالای محدوده مقاومتی ۱.۲۶۴۰ احتمال صعود تا محدوده ۱.۲۸۰۰ افزایش می یابد.

به عکس، بسته شدن قیمت روزانه زیر ۱.۲۵۳۰ نشان از ضعف این جفت ارز بوده و احتمال نزول تا سطح حمایتی کانال در حوالی ۱.۲۴۰۰ را افزایش می دهد.

EURGBP:

در این جفت ارز باید به شکست جعلی (false break) زیر خط روند هفتگی دقت کرد. ملاحظه کنید که چطور قیمت در تاریخ ۷ جولای در زیر خط روند بسته شد. در حالیکه روند صعودی این جفت ارز در هفته گذشته موجب بازگشت آن به بالای خط روند شد.

نکته مهم این است که معمولا شکست جعلی از یک سمت، احتمال حرکت قدرتمند به سمت دیگر را افزایش می دهد و در این جفت ارز نیز حرکت صعودی بالای سطح حمایتی ۰.۹۰۵۰ را شاهد بودیم، که البته خریداران نتوانستند قیمت را بالای محدوده ۰.۹۱۰۰ که محدوده خط مقاومت می باشد، نگه دارند.

برای هفته ی پیش رو، باید دید که آیا خریداران توان بستن قیمت بالای ۰.۹۱۰۰ و به دنبال آن ۰.۹۱۵۰ را دارند یا خیر، که در این صورت مسیر صعود تا ۰.۹۳۰۰ هموار خواهد شد.

به عکس، بسته شدن قیمت روزانه به زیر محدوده ۰.۹۰۵۰ تا ۰.۹۰۷۰ نشان از ضعف این جفت ارز بوده و ایده صعودی بودن آن را نقض خواهد کرد.

EURCAD:

در هفته گذشته توضیح دادیم که شکسته شدن خط مقاومت الگوی کنج (wedge pattern)، مسیر صعود به سمت ۱.۵۵۳۰ را هموار خواهد کرد و این اتفاقی بود که در هفته گذشته رخ داد.

ملاحظه کنید که این جفت ارز چطور در روز دوشنبه گذشته بعد از شکستن مقاومت الگوی کنج به حوالی ۱.۵۵۳۰ رسید.

حرکت آینده این جفت ارز به قدرت خریداران در بستن قیمت روزانه در بالای ۱.۵۵۳۰ بستگی دارد که در این صورت شاهد صعود آن به سمت خط مقاومت کانال صعودی خواهیم بود.

در مقابل، اگر خط حمایتی ۱.۵۳۷۰ شکسته شود، نزول این جفت ارز تا ۱.۵۰۰۰ را می توان محتمل دانست.

تحلیل تکنیکالتحلیل تکنیکال هفتگی

EURCADEURGBPEURUSDGBPUSDتحلیل تکنیکال هفتگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *