تحلیل تکنیکال هفتگی (23 تا 27 تیر ماه 1399)


تحلیل تکنیکال هفتگی (۲۳ تا ۲۷ تیر ماه ۱۳۹۹)

EURUSD:

این جفت ارز مقاومت کانال نزولی خود را شکست ولی خریداران نتوانستند قیمت را بالای سطح مقاومت ۱.۱۳۵۰ نگه دارند. بنابراین با وجود اینکه یورو بالای سطح حمایتی ۱.۱۲۳۰ قرار دارد ولی مومنتوم نسبتا ضعیفی دارد.

این جفت ارز برای ادامه روند صعودی به بسته شدن کندل روزانه بالای سطح ۱.۱۳۵۰ نیاز دارد، که در آن صورت سطوح مقاومتی ۱.۱۴۲۰ و ۱.۱۵۰۰ را پیش رو خواهد داشت.

به عکس، بسته شدن کندل روزانه زیر سطح ۱.۱۲۳۰ نشان از ضعف یورو بوده و در صورت نزول سطح حمایتی بعدی ۱.۱۱۷۰ خواهد بود.

GBPUSD:

این جفت ارز در هفته گذشته با سطح مقاومت ۱.۲۶۷۰ مواجه شد. خریداران برای صعود این جفت ارز نیاز به بسته شدن کندل روزانه بالای ۱.۲۶۷۰ را دارند تا این جفت ارز را به سمت سطوح بالاتر مقاومت در حدود ۱.۲۸۰۰ هدایت کنند.

در این هفته سطح حمایت کلیدی ۱.۲۵۳۰ خواهد بود. و در صورت بسته شدن کندل روزانه زیر این سطح، نشان از ضعف پوند خواهد بود و احتمال نزول تا سطح حمایت کانال صعودی در حوالی ۱.۲۳۶۰ وجود خواهد داشت.

NZDUSD:

 این جفت ارز در هفته گذشته بالای سطح مهمی بسته شد. دقت کنید که در خصوص سطح ۰.۶۵۵۰ در تحلیلهای هفته قبل صحبت کردیم.

همچنین در نظر داشته باشید که این جفت ارز در بسته شدن کندل ماه جون به داخل الگوی کنج بیست ساله، یک شکست جعلی (false break) به زیر سطح حمایت را تجربه کرد.

تا زمانی که خریداران این جفت ارز را در بسته شدن کندل روزانه بالای ۰.۶۵۵۰ نگه دارند، می توان احتمال صعود را داشت و سطح مقاومت ۰.۶۶۰۰ و همچنین ۰.۶۶۳۰ تا ۰.۶۶۴۰ را پیش رو دارد.

اما به نظر می رسد تا زمانی که سطح حمایتی ۰.۶۵۵۰ شکسته نشود می توان به صعود این جفت ارز تا محدوده مقاومتی ۰.۶۷۰۰ و ۰.۶۷۵۰ امیدوار بود.

EURCAD:

در حال حاضر این جفت ارز یک الگوی کنج (wedge pattern) را تشکیل داده است و بسته شدن قیمت زیر حمایت این الگو در حوالی ۱.۵۲۷۰ احتمال نزول تا ۱.۵۰۰۰ را افزایش خواهد داد.

در مقابل، در صورت بسته شدن قیمت روزانه بالای ۱.۵۳۸۰، احتمال صعود تا ۱.۵۵۳۰ و همچنین ۱.۵۷۰۰ را افزایش خواهد داد.

XAUUSD:

همانطور که در تحلیلهای قبل اشاره شده، بسته شدن قیمت طلا بالای محدوده ۱۸۰۰ احتمال صعود تا حوالی ۱۹۰۰ را افزایش می دهد و در روز چهارشنبه طلا توانست بالای ۱۸۰۰ بسته شود.

تا زمانی که این سطح حمایتی شکسته نشود، می توان انتظار ادامه روند صعودی تا حوالی ۱۹۰۰ و یا حتی بالاتر را داشت.

در مقابل، بسته شدن کندل روزانه زیر ۱۸۰۰ نشان از ضعف میان دوره ای طلا خواهد بود و احتمال نزول تا محدوده ۱۷۵۰ را خواهد داشت.

تحلیل تکنیکالتحلیل تکنیکال هفتگی

EURCADGBPUSDNZDUSDXAUUSDتحلیل تکنیکال هفتگیتحلیل یورو به دلار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *