تحلیل هفتگی هفته 4 خرداد 99

تحلیل هفتگی هفته 4 خرداد 99


تحلیل تکنیکال هفتگی (۲۶ تا ۳۰ خرداد ماه ۱۳۹۹):

EURUSD:

یورو دلار بعد از رالی صعودی که از ۲۵ام ماه می شروع شد، کمی افت کرد. علی رغم تلاش خریدارها، نمودار هفتگی یورودلار بالای ۱.۱۳۸۰ بسته نشد. البته این جفت ارز با کمی نزول سطح قیمت ۱.۱۲۳۰ را retest‌ کرد. این سطح، محدوده ایست که فروشندگان باید بشکنند تا این جفت ارز را به سمت نزولی شدن تا ساپورت کلیدی بعدی در سطح ۱.۱۱۵۰ هدایت کنند. به هر حال تا زمانی که مقاومت ۱.۱۴۰۰ شکسته نشود، این جفت ارز تمایل بیشتری به نزول دارد. البته این بدان معنی نیست که در این هفته لزوما شاهد افت این جفت ارز خواهیم بود بلکه فقط معامله گرانی که قصد خرید یا پوزیشنهای خرید دارند باید مراقب سطح ۱.۱۴۰۰ باشند.

GBPUSD:

پوند دلار هنوز بالای محدوده حمایتی ۱.۲۵۰۰  می باشد. البته دو روز آخر در هفته گذشته سیگنال مناسبی برای خریداران ایجاد نکرد. ریزش این جفت ارز به پایین ۱.۲۵۰۰ احتمال ریزش تا محدوده ۱.۲۲۰۰ را فراهم خواهد کرد. با این وجود، اگر این جفت ارز در تایم فریم روزانه بالای ۱.۲۵۰۰ بماند، معامله گران باید احتمال صعود به سمت ۱.۲۸۰۰ را در نظر داشته باشند.

NZDUSD:

این جفت ارز در هفته گذشته خط ترند بلند مدت خود را تست کرد. مشاهده کردیم که این جفت ارز سطح مقاومت ۰.۶۵۵۰ را شکسته و ۰.۶۴۳۰ را به عنوان خط حمایت تست کرد. در صورت بسته شدن کندل روزانه زیر ۰.۶۴۳۰ میتوان انتظار نزول تا ۰.۶۲۵۰ را داشت. در نظر داشته باشید که ۰.۶۲۵۰ در حال حاضر تلاقی چند سطح کلیدی می باشد.

USDCAD:

با توجه به بسته شدن این جفت ارز بالای ۱.۳۵۶۰، مشخص شد که حرکت قیمت به زیر خط حمایت کانال false beak‌ بوده است. در صورتیکه در هفته ی پیش رو خریداران بتوانند قیمت را بالای محدوده ۱.۳۵۶۰ نگه دارند، احتمال صعود تا حدود ۱.۳۸۶۰ فراهم خواهد بود. در عین حال بسته شدن قیمت روزانه زیر ۱.۳۵۶۰ این ادعا را رد خواهد کرد.

CADJPY:

این جفت ارز در این ماه در حوالی خط ترند ۲۵ ساله می باشد و بسته شدن کندل ماه جون در محدوده ۷۸.۴۰ تا ۷۸.۵۰ وضعیت را مشخص تر خواهد کرد. اگر قیمت بالای این محدوده بسته شود، احتمال وجود دارد که شکست قیمت در ماه مارچ، false break بوده است و میتوانن انتظار صعود این جفت ارز را داشت. بسته شدن کندل ماهانه زیر این محدوده خط ترند را تبدیل به خط مقاومت می کند و یک کندل ماهانه PIN BAR خواهد داد. در تایم فر یم روزانه، فروشندگان این جفت ارز نیاز به بسته شدن کندل روزانه زیر محدوده ۷۸.۴۰ برای نزول به محدوده ۷۶.۰۰ را دارند. مقاومت کلیدی هفته ی پیش رو در محدوده ۸۰.۰۰ می باشد.

تحلیل تکنیکال هفتگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *